Wisenet AI

AI Uçtan Uca Güvenlik Çözümleri

Yapay zeka tüm endüstrilerde daha geniş bir şekilde benimsendikçe, uçtan uca yapay zeka teknolojisini etkinleştirmek için uç tabanlı yapay zeka (verileri yerel olarak bir kamerada filtreleyen ve işleyen), video gözetimine giderek daha fazla dahil ediliyor. Günümüzde çoğu güvenlik kamerası topladıkları verileri analiz edilmek üzere sunuculara göndermektedir. Ancak uç tabanlı yapay zeka ile veriler önce kamera tarafından analiz edilir ve ardından sunucuya gönderilir.

Bu, büyük miktarda veriyi bir sunucuya aktarma ve depolama yükünü azaltır, böylece verimliliği artırır, zamandan tasarruf sağlar ve tipik olarak verileri analiz etmek için gereken sunucu maliyetlerini azaltır.

Faydalar:

    Yanlış alarmları azaltarak olay izleme doğruluğunu artırın
    Niteliklere sahip hedef nesneleri sınıflandırma
    Uç tabanlı iş zekası
    Depolama ve bant genişliği gereksinimlerini en aza indirmek için BestShot
    Gelişmiş görüntü kalitesi


Operasyonel verimlilik için AI tabanlı nesne algılama

Wisenet AI kameraları insanları, araçları, yüzleri, plakaları ve daha fazlasını gerçek zamanlı olarak algılar ve sınıflandırır.

2MP'den 4K'ya kadar bir dizi kullanılabilir çözünürlükle, kameraların derin öğrenme algoritmaları birden çok farklı nesneyi güvenilir bir şekilde tanımlayabilir.

Analitik, olay sonrası adli aramaları oldukça verimli hale getirirken, önemli gerçek zamanlı olayları nerede arayacaklarını bilmelerine yardımcı olan operatörler için güvenilir bir ikinci göz haline gelir.

Niteliklere sahip Hedef Nesneleri Sınıflandırın – Yalnızca Wisenet P Serisi

Tüm AI kameralar, gördüklerini "Kişi", "Yüz", "Araç" ve "plaka" gibi geniş kategorilere ayırırken, Wisenet P Serisi AI algoritmaları, farklı nitelikleri daha derin, hızlı ve doğru bir şekilde tanımlayabilir. kameranın görüş alanındaki nesneler.

Örneğin, kamera bir kişiyi görür ve giysinin rengini anında algılar. Ayrıca kişinin gözlük mü yoksa elinde çanta mı olduğunu ayırt edecek kadar akıllıdır.

Bu nitelikler daha sonra yakalanan çekimin yanında meta veri olarak kaydedilir.

Uç tabanlı iş zekası

Kameralarda zaten yerleşik olarak bulunan iş zekası ve insanları her açıdan algılama, sayma ve sınıflandırma yeteneği sayesinde, artık ek kameralar kurmaya gerek yok.

Bu, kişi sayma, kuyruk yönetimi ve ısı haritası oluşturma için kolay ve uygun maliyetli bir çözüm sağlar.

Wisenet P serisi AI kameralar ayrıca ek uygulamalardan da yararlanır - yani doluluk izleme, yüz maskesi algılama, sosyal mesafe – X serisinde standart olarak bulunmayan.

Çözümlerimiz hakkında bilgi için bizi arayın veya çözüm talebinizi bize iletin.

Çağrı Merkezimiz +90 212 493 20 44
Çözüm Talebi İlet